Vítězové soutěže o nejlepší rozvojový projekt

V pátek 25. 6. se v Salesiánském centru v Praze v Kobylisích odehrálo finále soutěže Šampióni pro Afriku. Sešlo se zde 9 týmů ze dvou věkových kategorií. V rámci finále soutěžící prezentovali vlastní projekty a také se utkali ve vědomostní a dovednostní soutěži. Celý článek o tom, jak finále probíhalo si přečtěte zde.

Umístění jednotlivých týmů je následující:

Věková kategorie 8 - 14 let

1. místo tým z Církevní základní školy ve Zlíně s projektem Pomáhejme Africe

Tým vyhrál: 4x mobil značky Samsung + 1x fotbalový míč (garant týmu:předplatné Lidé a Země)

2. místo tým ze ZŠ Staňkov s projektem Otevřete oči

Tým vyhrál: 4x předplatné Lidé a Země + 4x notebooková taška Tv Nova + 4x knížka + 1x fotbalový míč (garant týmu: žirafa + knížka)

3. místo tým ze ZŠ Příbor s projektem Škola proti chudobě

Tým vyhrál: 4x notebooková taška + 4x fotbalový dres + 4x potítko + 1x fotbalový míč (garant týmu: žirafa)

4. místo tým ze ZŠ Loučná nad Desnou s projektem Jihoafrická kuchyně

Tým vyhrál: fotbalový dres + 4x knížka + 4x puzzle + 1x fotbalový míč (garant týmu: knížka)

5. místo tým ze ZŠ Loučná nad Desnou s projektem Poznáváme JAR

Tým vyhrál: 4x kšiltovka + 4x knížka + 4x puzzle + 1x fotbalový míč (garant týmu: knížka)

Kategorie 15 - 19 let

1. místo tým ze ZŠ Pouchov s projektem Jedeme do Afriky. Nechceme pomáhat jen na dálku!

Tým vyhrál: Mezinárodní interaktivní meeting v Krakově pro 4 lidi + 4x notebooková taška + 1x fotbalový míč (garant týmu:Krakov + předplatné 100+1)

2. místo tým ze ZŠ Komenského Nymburk s projektem Mladí v JAR

Tým vyhrál: 4x mobily značky Nokia + 4x knížka + 1x fotbalový míč (garant týmu: žirafa)

3. místo tým ze ZŠ Komenského Nymburk s projektem fotbal v JAR

Tým vyhrál: 4x předplatné Lidé a Země + 4x notebooková taška + 1x fotbalový míč (garant týmu: žirafa)

4. místo tým ze ZŠ Komenského Nymburk s projektem Rozvojové cíle tisíciletí

Tým vyhrál: 4x předplatné 100+1 + 4x notebooková taška + 1x fotbalový míč (garant týmu: knížka)

Vítězným týmům gratulujeme!!! Všem ostatním týmům děkujeme za účast v soutěži. Všechny projekty, které jste nám zaslali byly vyníkající a udělali jste kus dobré práce.

Ceny jsou od dárců: T - Mobile, Portál, Eurobike, Computer Press a.s. předplatné časopisů Lidé a země, 100+1,www.fotbalovedresy.cz, www.puzzle-prodej.cz, talismany přímo z Afriky a další.

Výsledky 1. kola soutěže

Do finále postupují

Informace o finále najdete pod seznamem vítězných projektů.

Garant: Jitka Suchá

Místo týmu 2 ze ZŠ Litovel, který se vzdal postoupení do druhého kola postupuje tým číslo 22 s projektem Mladí v JAR ze ZŠ Komenského v Nymburku

Roman Šubrt

Tým číslo 33 s projektem Jedeme do Afriky! Nechceme pomáhat jen na dálku ze ZŠ Pouchov

Všem postupujícím gratulujeme!!!

Ostatním týmům děkujeme za účast v soutěži.

Každý tým obdrží diplom, který vám pošleme poštou.

2. kolo soutěže - finále

Finále soutěže se uskuteční 25. 6. 2010 v Salesiánském centru na adrese: Kobyliské náměstí 1000/1 Praha 8 - Kobylisy. Finále bude probíhat od 10:00 do 15:00.
(Doprava - metro linky C zástávka Kobylisy, dole v metru sledujte ukazatele "Salesiánské centrum".)

Vítězné týmy mají povinnost potvrdit účast na finále do 21.6. do 22.00 na email: soutez.sampioni@sadba.org

Předběžný program finále:

Každý tým si připraví prezentaci svého projektu na max. 5 minut. V případě, že budete chtít promítat powerpointovou prezentaci, fotky, hudbu musíte soubory zaslat předem do 23.6. 20:00 na email: soutez.sampioni@sadba.org v takovém formátu, který budeme schopni promítat. (Pro velké soubory používejte úschovnu ulozto.cz, odkazy na soubory uveďte v emailu.) Oborná porota bude hodnotit prezentace projektů podle 4 kritérií: kreativita a originalita projektu, rozvojová tématika, způsob prezentace, dopad na místní komunitu.

Vědomostní a dovednostní soutěž na téma Afrika, která bude mít 4 části a které se zúčastní všichni zástupci týmu. Otázky v této soutěži čerpají převážně z informací uvedených v didaktickém materiálu, informačních bodech ve hře na DVD či v online verzi, z webových stránek www.sampioni.cz (aktuality, články, newsleter, informace o Africe,...) a z webových stránek, na které odkazujeme.

Finále se zúčastní 2 mladí Jihoafričané, kteří zde vystoupí s krátkým kulturním programem, a odborná porota složená ze zástupců z FORS, Fair Trade, Afriky a PR agentury.